browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Idealne umundurowanie

Często przy okazji akcji drużyny pojawia się sformułowanie „idealne umundurowanie”, co się pod nim kryje wyjaśniamy poniżej 🙂

– RAJSTOPY:

w okresie letnim gdy jest chłodno zakładamy rajstopy w kolorze cielistym, w okresie zimowym zakładamy gładkie rajstopy (bez szlaczków i świecidełek) w kolorze czarnym, gdy jest bardzo zimno można założyć na siebie np. 2 pary czarnych rajstop.

– NAKRYCIE GŁOWY:
Zawsze na głowie nosimy berety, gdy jest bardzo, ale to bardzo zimno można założyć czapkę (w kolorze ciemnym), ale beret obowiązkowo musi być zabrany na KAŻDĄ akcję drużyny.

– BUTY:
Do munduru zawsze zakładamy ciemne buty ponad kostkę, powinny to być trapery lub półbuty. Do munduru nie nosimy butów typu glany, sandały, balariny, kozaki, trampki itp.

– MUNDUR:
Powinien być zawsze czysty i wyprasowany.

– OKRYCIE WIERZCHNIE:
Zawsze zabieramy ze sobą softshelle i to jest nasze główne okrycie wierzchnie.

A co jeśli jest bardzo zimno? – Zakładamy jak najwięcej ciepłych polarów pod softshell jeśli pomimo tego jest za zimno na wyjście w samym softshellu można założyć na wierzch kurtkę, ale musi być ona w kolorze ciemnym i ZAWSZE musi być zabrany na zbiórkę softshell.

A co jeśli jeszcze nie mam softshellu? – Załóż na mundur czarny gładki polar/czarną kurtkę, tak aby była na wierzchu.

– SZALIK:

Jeśli jest zimno można założyć szalik, ale powinien on mieć kolor czarny.

– RĘKAWICZKI:

Jeśli jest zimno można założyć rękawiczki, ale powinny być one w kolorze czarnym.